Wymiana paska w Fitbit surge

  pawel   April 17, 2019, 1:03 p.m.

Jakiś czas temu na moim biurku pojawił się zegarek fitbit Surge. Model dość leciwy, ale mający wiele zalet, między innymi wbudowany GPS i czujnik tętna w nadgarstku. Niestety zegarek miał jedną wadę - uszkodzony pasek, co jest akurat zmorą tego modelu. Z racji, że wymiana jest stosunkowo prosta, postanowiłem wykonać to samodzielnie. Nowy pasek można zamówić np. na aliexpress w cenie kilku dolarów.

wymiana paska - fitbit surge

W pierwszej kolejności odkręcamy cztery śruby trzymające pasek z tyłu zegarka.

wymiana paska - fitbit surge

Następną czynnością jest pozbycie się starych pasków. Tutaj wymagane jest wyczucie i trochę siły ponieważ mogą mocno trzymać się korpusu. W tym miejscu nie należy się spieszyć aby niczego nie uszkodzić.

Po wykonaniu tej czynności należy oczyść korpus z resztek starego kleju i innych nieczystości.

wymiana paska - fitbit surge

W części paska ze sprzączką znajduje się antena, którą należy usunąć nie uszkadzając jej.

wymiana paska - fitbit surge

Zdemontowana antena musi być odpowiednio ustawiona. W jednym z rogów jest strzałka - musi ona być ustawiona tak jak na poniższym zdjęciu.

wymiana paska - fitbit surge

Aby nasz nowy pasek pewnie trzymał się korpusu musimy użyć kleju ( np. B-7000) albo taśmy dwustronnej (ja użyłem dwustronna taśmę do podklejania wyświetlaczy LCD).

Efekt widać na poniższym zdjęciu.

wymiana paska - fitbit surge

Ostatnim krokiem, jest odklejenie taśmy dwustronnej i założenie nowego paska. Całość skręcamy i możemy cieszyć się nowym wyglądem naszego zegarka.

Leave comment