Wymiana wyświetlacza w blackberry z30

  pawel   April 17, 2019, 2:04 p.m.

Kolejny artykuł z cyklu "zrób to sam". Dzisiaj na warsztat trafia telefon blackberry z30 z uszkodzonym wyświetlaczem. Dotyk działał, ale sam wyświetlacz był popękany. Poszukiwania nowego ekrany rozpocząłem od naszego rodzimego rynku, jednak szybko się okazało, że ceny na aliexpress są znacznie niższe.

wymiana wyświetlacza blackberry z30

Zamówiony wyświetlacz zjawił się u mnie po około miesiącu. Towar był solidnie zapakowany w styropianowe pudełko. Jako gratis otrzymałem zestaw do otwierania telefonu oraz śrubokręty. Niestety żaden nie był odpowiedni do śrub w blackberry - musiałem posiłkować się swoim zestawem.

wyświetlacz do blackberry z30

Pracę rozpoczynamy od wyłączenia telefonu i zdjęcia klapki zabezpieczającej baterię. Następnie wykręcamy dziesięć śrub. Zaznaczyłem je na poniższym zdjęciu.

wymiana wyświetlacza blackberry z30

Gdy uporamy się ze śrubami pozostaje zdemontować uszkodzony wyświetlacz. Zaczynając od górnej krawędzi oddzielamy wyświetlacz od głównego korpusu. Wszystkie czynności wykonujemy pomału i z wyczuciem.

wymiana wyświetlacza blackberry z30

W celu odłączeniu wyświetlacza od płyty głównej podnosimy metalowy zatrzask (pokazany na zdjęciu poniżej) do góry i delikatnie wyciągamy taśmę z gniazda.

wymiana wyświetlacza blackberry z30

Jeśli widzimy jakieś zanieczyszczenia usuwamy je.

Zakładając nowy wyświetlacz należy zwrócić uwagę na ogranicznik w postaci białej linii. Linia musi być na równi z górną częścią złącza.

wymiana wyświetlacza blackberry z30

Gdy taśma jest podłączona wtedy wkładamy wyświetlacz na swoje miejsce zaczynając od dolnej części.

Przed skręceniem wszystkie uruchomiłem telefon aby upewnić się, że wszystko działa. Jeśli wszystko działa poprawnie, wtedy wyłączmy telefon i skręcamy całość. Wymiana wykonana - szybko i bez problemów.

Leave comment